Dziękujemy uczestnikom za wspólnie spędzony czas!

OPINIE UCZESTNIKÓW

Zaczynając od pokazu Flamenco, przechodząc przez zawarte nowe znajomości i kończąc na przemyśleniach związanych z wyjazdem za granicę  ten wyjazd uświadomił mi, że pomimo iż pochodzę z małej wsi to wcale nie oznacza to, że świat jest dla mnie zamknięty, wręcz przeciwne- stoi dla mnie otworem.

Praktyki w Galerii Kupka były prowadzone przez osobę  niesamowicie obeznaną w swoim zawodzie. Przekazał nam ten człowiek nie tylko swój warsztat pracy, ale też okazał hiszpańską kulturę, zawsze pomocny i życzliwy. Od podstaw okazał nam ja należy obchodzić się z materiałami, pokazywał nam inspiracje, opowiadał o różnych projektach i najważniejsze stwierdził, że obie strony ( zarówno on, jak i my) z tego projektu mogą wyciągnąć własne inspiracje. Oprócz tego sam program Erasmus + nauczył mnie cierpliwości do innych osób, podejmowania kompromisów oraz radzenia sobie samemu w nowym, obcym miejscu.

Możliwość zdobycia doświadczenia. Wspaniała atmosfera i widoki. Myślę, że przy połączeniu moich wcześniejszych doświadczeń w pracy charakteryzatorskiej w teatrze oraz tej teraz nabytej w Walencji mogę swobodnie pracować w kulisach przy sztukach teatralnych.

To co się we mnie zmieniło, to że jestem bardziej pewna siebie i mniej podatna  na stres.

To co zapamiętam na długie lata to podejście ludzi, inną kulturę oraz olbrzymią swobodę działań artystycznych. Wycieczki kulturowe pozostaną na długo w mojej pamięci, myślę, że to był świetny sposób wykorzystania wolnego czasu.

Wazon, który przywiozłam ze sobą, idealne podsumowanie pracy stażowej.

Zapamiętam cudowną atmosferę, wspaniałe miejsca i oczywiście wspaniale urządzone praktyki, z których wyniosłem wiele wiedzy o produkcji ceramiki.

Praktyki ceramiczne to najwspanialszy czas nauki. Otrzymaliśmy ogromny zasób wiedzy w tym temacie w fantastycznej atmosferze. Veronika Zavoli to była skarbnica wiedzy. Możliwość obcowania i nauki w firmie Pani Veroniki Zavoli była dla nas zaszczytem. Poznaliśmy wiele tajników, których przyswojenie zajęłoby nam wiele lat praktyki. Ogromnie ułatwi nam to pracę w naszej szkolnej pracowni kółka ceramicznego.  Bardzo jesteśmy zadowoleni i szczęśliwi z możliwości odbywania praktyk w tak przyjaznej i miłej atmosferze, w gronie wspaniałych osób.

W Rosa Clara pozwalano nam się sprawdzać w różnych zadaniach krawieckich, np. doszywanie cekinów, koronek w sukniach ślubnych i wieczorowych, praca na profesjonalnych maszynach krawieckich. Było to bardzo męczące i stresujące, bo ceny sukien były powyżej 3 tyś euro.

Dostaliśmy możliwość rozmów w innym języku, rozwój umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *