Dziękujemy uczestnikom za wspólnie spędzony czas!

OPINIE UCZESTNIKÓW

Zaczynając od pokazu Flamenco, przechodząc przez zawarte nowe znajomości i kończąc na przemyśleniach związanych z wyjazdem za granicę  ten wyjazd uświadomił mi, że pomimo iż pochodzę z małej wsi to wcale nie oznacza to, że świat jest dla mnie zamknięty, wręcz przeciwne- stoi dla mnie otworem.

Praktyki w Galerii Kupka były prowadzone przez osobę  niesamowicie obeznaną w swoim zawodzie. Przekazał nam ten człowiek nie tylko swój warsztat pracy, ale też okazał hiszpańską kulturę, zawsze pomocny i życzliwy. Od podstaw okazał nam ja należy obchodzić się z materiałami, pokazywał nam inspiracje, opowiadał o różnych projektach i najważniejsze stwierdził, że obie strony ( zarówno on, jak i my) z tego projektu mogą wyciągnąć własne inspiracje. Oprócz tego sam program Erasmus + nauczył mnie cierpliwości do innych osób, podejmowania kompromisów oraz radzenia sobie samemu w nowym, obcym miejscu.

Możliwość zdobycia doświadczenia. Wspaniała atmosfera i widoki. Myślę, że przy połączeniu moich wcześniejszych doświadczeń w pracy charakteryzatorskiej w teatrze oraz tej teraz nabytej w Walencji mogę swobodnie pracować w kulisach przy sztukach teatralnych.

To co się we mnie zmieniło, to że jestem bardziej pewna siebie i mniej podatna  na stres.

To co zapamiętam na długie lata to podejście ludzi, inną kulturę oraz olbrzymią swobodę działań artystycznych. Wycieczki kulturowe pozostaną na długo w mojej pamięci, myślę, że to był świetny sposób wykorzystania wolnego czasu.

Wazon, który przywiozłam ze sobą, idealne podsumowanie pracy stażowej.

Zapamiętam cudowną atmosferę, wspaniałe miejsca i oczywiście wspaniale urządzone praktyki, z których wyniosłem wiele wiedzy o produkcji ceramiki.

Praktyki ceramiczne to najwspanialszy czas nauki. Otrzymaliśmy ogromny zasób wiedzy w tym temacie w fantastycznej atmosferze. Veronika Zavoli to była skarbnica wiedzy. Możliwość obcowania i nauki w firmie Pani Veroniki Zavoli była dla nas zaszczytem. Poznaliśmy wiele tajników, których przyswojenie zajęłoby nam wiele lat praktyki. Ogromnie ułatwi nam to pracę w naszej szkolnej pracowni kółka ceramicznego.  Bardzo jesteśmy zadowoleni i szczęśliwi z możliwości odbywania praktyk w tak przyjaznej i miłej atmosferze, w gronie wspaniałych osób.

W Rosa Clara pozwalano nam się sprawdzać w różnych zadaniach krawieckich, np. doszywanie cekinów, koronek w sukniach ślubnych i wieczorowych, praca na profesjonalnych maszynach krawieckich. Było to bardzo męczące i stresujące, bo ceny sukien były powyżej 3 tyś euro.

Dostaliśmy możliwość rozmów w innym języku, rozwój umiejętności.

Podsumowanie.

FUNDACJA NOWE TECHNOLOGIE z siedzibą w Tarnowie we współpracy z Zespołem Szkół Plastycznych w Tarnowie oraz z partnerami zagranicznymi hiszpańskim Universal Mobility i włoskim Sistema Turismo zakończyła w dniu 31.05.2020 r.  projekt pt.:

„ Tarnowska młodzież na szlakach europejskich” (2018-1-PL01-KA102-048116)

Projekt dofinansowany był z Programu PO WER „ Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Broszura PLASTYK

Komunikat nr 2!

Komunikat nr 2!📍📍📍😔
Z powodu rozprzestrzeniającego się błyskawicznie wirusa (COVID-19) w Europie, kierując się dobrem i bezpieczeństwem uczestników projektu, Zarząd Fundacji Nowe Technologie z siedzibą w Tarnowie wraz z dyrekcją Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie, zgodnie z zapisem w umowie zawartej z FRSE o numerze: POWERVET-2018-1-PL01-KA102-048116 artykuł I.7- Ochrona i Bezpieczeństwo Uczestników Projektu, z zaleceniami, komunikatami, czy pismem z Centrum Edukacji Artystycznej podjął w dniu 4 marca 2020 r. decyzję o odwołaniu staży zawodowych dla wszystkich grup wyjeżdżających do Hiszpanii w marcu 2020 r. z Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie.

Uwaga! Uwaga! Komunikat nr 1!

Komunikat nr 1!📍📍📍😔
Z powodu rozprzestrzeniającego się błyskawicznie koronowirusa we Włoszech, kierując się dobrem i bezpieczeństwem uczestników projektu, Zarząd Fundacji Nowe Technologie z siedzibą w Tarnowie wraz z dyrekcją Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie i rodzicami, zgodnie z zapisem w umowie zawartej z FRSE o numerze: POWERVET-2018-1-PL01-KA102-048116 artykuł I.7- Ochrona i Bezpieczeństwo Uczestników Projektu, z zaleceniami oraz komunikatami GIS-u, MSZ-u, MZ oraz Ministerstwa Edukacji z Włoch, które nakazuje zawieszenie wszelkich wyjazdów edukacyjnych z / do włoskich szkół – https://www.miur.gov.it/…/coronavirus-comunicazione-alle-sc…, podjął w dniu 25 lutego 2020 r. decyzję o odwołaniu stażu zawodowego grupy grafików z Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie.